Seo çalışmasına mı ihtiyacınız var ?
SEO, "arama motoru optimizasyonu" yani arama motorlarının kullandığı algoritmaların çalışma mantığını bilerek ve yeni algoritmaları keşfederek, google politikalarına uygun bir web site hazırlama veya web sitenizi bu kurallara uygun hale getirme işlemidir.
SEO çalışmaları şirketinizin aramalardaki sonuçlarını olumlu etkileyebileceği gibi yanlış yapılan SEO çalışmaları sonucunda itibarınıza zarar gelebilir ve hatta arama sonuçlarında listelenmeyebilirsiniz.


SEO ajansları veya web site danışmanları işinizle ilgili seo çalışmalarını yürütebilir ve şu konularda seo desteği alabilirsiniz;


Önceki çalışmalarınızdan örnekler gösterebilir ve başarı öykülerinizden bazılarını bizimle paylaşır mısınız?

+ Tabiki, seo çalışmalarımızla ilgili referanslarımız için tıklayınız "seo ve refranslar"

Google Web Yöneticisi Yönergeleri'ne uyuyor musunuz?

+ Google search console'un tüm yönergelerini yerine getiriyoruz

Organik aramaya ek olarak çevrimiçi pazarlama hizmetleri veya önerisi sunuyor musunuz?

+ Organik aramalara ek olarak sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama alanında faaliyet gösteriyoruz

Ne kadar zamanda, nasıl sonuçlar bekliyorsunuz? Başarınızı nasıl ölçüyorsunuz?

+ SEO çalışmaları organik sonuçlar elde etmeye ve kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik yapıldığı için kısa sürede etki edebilecek ve 3 ay gibi uzun bir sürede gerçelekleşebilecek kalıcı çalışmalar gerektirdiğinden kısa vadede sonuçlar beklemiyoruz. Başarılarımızı anahtar kelimelerinize yönelik yaptığımız çalışmalar ve kullanıcı deneyimiyle meydana gelen geri dönüşler ile ölçüyoruz.

Sektörümüzdeki deneyiminiz nedir?

+ Sektörde 10 yılı aşkın bir süredir var olmamıza rağmen SEO çalışmaları google politikaları kapsamında reklam algoritmaları ve kaliteli içerik hedefi ile sürekli değiş tiğinden kendimizi adeta her defasında yeniden inşaa ediyoruz

Ülkemizdeki/şehrimizdeki deneyiminiz nedir?

+ Türkiye'de İstanbul, Kocaeli ve Düzce illerinde yerel seo'da ise Düzce'de sektörde öncü firma olarak yolumuza devam ediyor ve farklı deneyimler ile müşterilerimizin karşısına çıkıyoruz

Uluslararası siteler hazırlama konusunda deneyiminiz nedir?

+ Uluslararası siteler hazırlama konusunda ise ülke'nin pazarı, hedef kitle, arama trendleri gibi bazı bilgileri baz alıyor, hitap ettiği kesimin dil'ine uygun bir tasarım ile müşterilerimizin karşısına çıkıyoruz

En önemli SEO teknikleriniz nelerdir?

+ En önemli seo tekniklerimiz backlink, site içi seo ve kullanıcı deneyiminden geçiyor

Ne kadar zamandır bu işle ilgileniyorsunuz?

+ 2007 yılında başladığımız web hizmetlerinde 10.yılımızın içerisindeyiz

Sizinle nasıl iletişim kurabilirim? Sitemizde yaptığınız değişikliklerin tümünü bizimle paylaşıp önerileriniz hakkında nedenleriyle birlikte bize ayrıntılı bilgi verecek misiniz?

+ Bizimle websurfy.com web sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak irtibata geçebilirsiniz. Siteniz üzerinde yaptığımız iyileştirme çalışmaları hakkında iş sonucunda detaylı bir rapor sunuyoruz

DİKKAT : Google'dan Uyarı! Size durup dururken e-posta gönderen SEO firmalarına ve Web danışmanlıklarına veya acentelerine karşı tetikte olun

Şaşırtıcı, ama bu spam e-postalarını biz de alıyoruz:
"Sayın google.com,
Web sitenizi ziyaret ettim ve başlıca arama motorları ile dizinlerin çoğunda bulunmadığınızı fark ettim..." "Gece yağ yakma"ya yönelik rejim hapları veya görevinden alınmış yöneticilerden gelen "para aktarımına yardımcı olma talepleri" konusunda gösterdiğiniz şüpheciliğin aynısını arama motorlarına ilişkin istenmeyen e-postalar için de gösterin.


Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez. Sıralama garantisi veren, Google ile “özel ilişkisi” olduğunu ileri süren veya Google’a "öncelikli gönder" hizmetinin tanıtımını yapan SEO’lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderme yoktur. Aslında bir siteyi Google'a doğrudan göndermenin tek yolu URL Ekle sayfamızı kullanmak veya bir Site haritası göndermektir. Bunu hiç kimseye herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan kendiniz de yapabilirsiniz.

Gizemli ve amaçlarını açıkça ifade etmeyen şirketlere karşı dikkatli olun. Belirsiz olduğunu hissettiğiniz konularda kendilerinden açıklama isteyin. SEO sizin adınıza köprü sayfalar veya “ıskarta” alan adları gibi aldatıcı veya yanıltıcı içerik oluşturursa, siteniz Google dizininden tamamen kaldırılabilir. En nihayetinde, iş verdiğiniz şirketlerin faaliyetlerinden siz sorumlu olursunuz, bu nedenle söz konusu şirketlerin size hangi amaçla "yardımcı olduklarını" tam olarak bilmeniz gerekir. SEO'nun sunucunuza FTP erişimi varsa, sitenizde yapmakta olduğu tüm değişiklikleri açıklayabilmelidir.

Asla bir SEO'ya bağlantınız olmamalı. "Herkese açık" bağlantıların, bağlantı popülerlik planlarının veya sitenizi binlerce arama motoruna göndermenin gücünden bahseden SEO'lardan uzak durun. Bunlar tipik olarak başlıca arama motorlarının sonuçlarındaki sıralamanızı, en azından sizin pozitif olarak düşündüğünüz şekilde etkilemeyen yararsız uygulamalardır.

Bilerek seçim yapın. Bir SEO ile çalışıp çalışmayacağınızı düşünürken, sektörle ilgili birkaç araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Bunu yapabilmenin bir yolu da elbette Google’dır.Oldukça agresif bir SEO ile ilgili basında çıkan bu makale gibi ders çıkarılacak öyküleri bulup okuyun: seattletimes.nwsource.com/html/businesstechnology/2002002970_nwbizbriefs12.html Google özel olarak belirli şirketlerle ilgili yorum yapmıyor olsa da, kendini SEO olarak adlandıran ve kabul edilen iş tekniklerinin dışında olduğu kesin olan uygulamalarla çalışan bazı şirketlerle karşılaşmaktadır. Dikkatli olun.

Paranın nereye gittiğini bilin. Google, arama sonuçlarında asla para karşılığı daha iyi bir sıralama sözü vermese de diğer pek çok arama motoru, tıklama başına ödeme veya sıralamaya dahil edilen sayfa başına ödeme üzerinden sağlanan sonuçları normal web arama sonuçlarıyla birleştirir. Bazı SEO’lar size arama motorlarında üst sıralara yerleştirme sözü verir, ancak sizi arama sonuçları yerine reklam bölümüne yerleştirir. Hatta bazı SEO'lar diğer arama motorlarını “kontrol” ettikleri izlenimi oluşturmak ve kendilerini tercih edilen konumunda göstermek için teklif fiyatlarını gerçek zamanlı olarak değiştirir. Reklamlarımızın açık bir şekilde belirtilmesi ve arama sonuçlarımızdan ayrı tutulması sayesinde bu hile Google’da işe yaramaz. Yine de çalışmayı düşündüğünüz SEO’ya hangi ödemelerin sıralamaya kalıcı olarak eklenmek için, hangilerinin de geçici reklamlara ayrıldığını sormayı ihmal etmeyin.

Başka nelere dikkat etmek gerekir? Dolandırıcı bir SEO ile karşı karşıya olduğunuzu hissettiren bazı uyarı işaretleri vardır. Bunların uzun bir liste halinde olması gerekmez, dolayısıyla şüpheleriniz varsa içgüdülerinize güvenin.Şu durumlarda SEO'yla çalışmayı bırakmaya çekinmeyin:

  • gölge alan adlarına sahipse
  • köprü sayfalar üzerine diğer müşterilerine ait bağlantıları koyuyorsa
  • adres çubuğundaki anahtar kelimeleri satmayı teklif ediyorsa
  • gerçek arama sonuçları ile arama sonucu sayfalarında görünen reklamları ayırt etmiyorsa
  • sıralamayı, sadece herhangi bir şekilde zaten bulabileceğiniz anlaşılması güç, uzun anahtar kelime grupları üzerinde garanti ediyorsa
  • birden çok takma ad veya sahte WHOIS bilgilerini kullanıyorsa
  • trafiği "sahte" arama motorlarından, casus yazılım veya kötü amaçlı yazılımlardan alıyorsa
  • Google dizininden kaldırılmış veya Google’da listelenmeyen alan adlarına sahipse